fbpx Skip to content

Tvorba obsahu

Jaký obsah přidávat na sociální sítě.

Lámete si hlavu s tím, jaké příspěvky přidávat na sociální sítě, aby lidi bavily, ale zároveň prodávaly? V následujícím textu se Vám to budu snažit přiblížit a objasnit.

fir klara

Na začátek je třeba zmínit, že příspěvky by měly vždy předávat nějakou hodnotu. Nesmíme zapomínat, že lidé se chodí na sociální sítě bavit, takže je potřeba se tím řídit a profil podle toho upravovat. V dnešní době už nikoho nezajímají nic neříkající umělé příspěvky bez popisku a jakýchkoliv informací. Na sociálních sítích nejvíc prodává upřímnost a autenticita. Samozřejmě to neznamená, že si s příspěvky nedáme žádnou práci. Je potřeba najít určitý balanc a také poznat blíže svou cílovou skupinu – tedy skupinu lidí, kterou chceme oslovit.

sec klara

Každý měsíc je dobré si připravit content plán, ve kterém mám připravené příspěvky s popisky na následující měsíc. Měsíční obsah si rozděluji do 3 kategorií. V první jsou příspěvky informační, což znamená příspěvky, které informují o našem podniku, produktech, službách. Další kategorií jsou příspěvky prodejní. V těch prodáváme naše služby, či produkty. Od první kategorie se liší stylem psaní popisků. A poslední kategorií jsou zábavné příspěvky. Tyto příspěvky udržují na profilu příjemnou atmosféru a zapojení sledujících. V poměru se snažím udržet 40% informační, 40% prodejní a 20% zábavné.

thr klara

A jaký formát používat? V posledních letech se na vrchol dostal formát Reels, který má největší organický potenciál. Proto by neměl chybět na žádném profilu. Videa jsou rychlá, poutají pozornost a ukážou se většímu publiku. Tím pádem oslovíte nové sledující a Vaše sítě rostou. Samozřejmě je ale také dobré přidávat klasické příspěvky, kde máme větší prostor pro sdělení informací.

fth klara

Nakonec je potřeba už jen dodat, že příspěvky je potřeba přidávat pravidelně. Stejně tak se nevyhýbejte stories, protože jenom tak udržíte pozornost sledujících a díky tomu, že Vás už budou znát, můžete Vaše služby a produkty prodat snadněji!

Aplikace zdarma,
které Vám ušetří práci.

Ne všechny kvalitní nástroje se musí platit. Samozřejmě i aplikace, které zmíním, se dají předplatit. Jsem si však jistá, že s nimi odvedete velmi dobrou práci i v neplacené verzi.

fir klara
Grafika

Grafika

První aplikací, bez které si nedovedu naší práci představit, je Canva. V Canvě vytvoříte opravdu všechno, na co si vzpomente – vizitky, logo, plán, prezentaci, příspěvky a mnoho dalšího. Můžete využít spoustu šablon, které jsou zadarmo a dají se ihned použít, nebo upravit podle Vašich přání. Také oceňuji spoustu trendy grafiky, fontů a jednoduchou orientaci v aplikaci.

sec klara
Úprava fotek

Úprava fotek

Další praktickou aplikací pro úpravu fotografií je aplikace PicsArt. V aplikaci jednoduše upravíte fotografii tak, jak potřebujete. Můžete si v ni i vytvořit různé samolepky a nápisy na Vaše Stories. V nabídce je na výběr spoustu šablon a efektů.

thr klara
Střih videa

Střih videa

Pro stříhání videí nejčastěji používám aplikaci CapCut. Zacházení s aplikací je opravdu intuitivní. Můžete tak vytvořit profesionální videa za pár minut. Na výběr je spoustu zajímavých přechodů, efektů nebo úprava rychlosti klipů. Výhodou aplikace je možnost stabilizace videí, a to i v neplacené verzi.

Aplikace jsou dostupné, jak pro Android, tak iOS. Ušetřete si práci a čas zdarma! Pro tipy a triky, jak s aplikacemi pracovat, sledujte naše sociální sítě a odebírejte novinky e-mailem!

Rozumíte Instagramovým statistikám?

Pro zaslání bonusové obsahu:
Jak na instagramové statistiky, prosím zadejte svůj email.


Jak si správně nastavit IG profil.

Váš profil musí zaujmout hned na první pohled.
A jak na to?

btn (1)

Základ je profilovka s Vaším logem. Logo zarovnejte doprostřed a přibližte tak, aby byločitelné. Pokud Váš podnik žádné logo nemá, tak je na čase ho vytvořit, protože díky logu se odlišíte od konkurence! S tím Vám pomůže zmíněná Canva, ale samozřejmě je lepší mít logo od profesionála.

profilovka 1
profilovka 2
btn (2)

Dalším důležitým krokem při nastavování profilu je BIO. Tedy informace uvedené podnázvem. BIO musí být stručné a obsahovat základní informace o Vašem podniku. Například čemu se věnujete, otevírací doba, adresa poboček a také nějaké lákadlo, které přivede sledující ke sledování. Pro snadnější dohledání, napište své služby do Jméno. Na profilu se zobrazí tučně a jakmile lidé budou vyhledávat danou službu na IG, tak se zobrazí Váš profil.

bio 1
bio 2
btn (3)

Celkový vzhled feedu je to, co sledující zaujme. Dejte si proto práci s tím, jak Váš profil bude vypadat, když si ho člověk otevře. Příspěvky by dohromady měly dávat smysl, jak barevně, tak obsahově. Používání stejných úhlů na každé fotografii také nebude fungovat. Profil by měl vyjadřovat určitý tone of voice, kterým budete jedineční a lidé si Vás tak budou pamatovat. Proto používejte stejné barvy, které máte i na webu, v logu, podniku, a tak dále. Vhodné je si vytvořit takzvaný brand book. Pokud byste chtěli vědět, jak si brand bookem udělat systém ve vystupování na sítích, tak se přihlašte k odběru novinek e-mailem, aby Vám nic neuniklo.

feed 2
feed 1
btn (4)

Pro další tvorbu je nezbytné sledovat, jak si Vaše příspěvky vedou. Pokud jste to ještě neudělali, tak si profil přepněte na účet profesionální. Nejlepší typ profilu, je účet pro Tvůrce. To díky tomu, že Vám zůstanou všechny skladby pro tvorbu Reels, zatímco Firemní účty mají tyto možnosti omezené. K dispozici se Vám naskytnou užitečné statistiky, díky kterým uvidíte například dosah, účinnost hashtagů, aktivitu na profilu nebo složení sledujících.

Jak na přepnutí typu profilu:

prepnuti 1
prepnuti 2
prepnuti 3
prepnuti 4

Chci analýzu Instagramu zdarma.

Pro analýzu Instagramu zdarma prosím zadejte následující kontaktní údaje:

Pojďme probrat Vaše podníkání pomocí online schůzky.