fbpx Skip to content

Tvorba webu

Nejdůležitější věci, na které dbát při tvorbě webu

Plánujete nový web, nebo předělání starého? Sepsal jsem Vám stručný výběr toho nejdůležitějšího, na co při tvorbě webu v roce 2022 dbát.

Marek

Dbejte na první dojem, stejně jako u lidí si návštěvník Vašeho webu všimne nejdříve vzhledu webu. Znáte to, otevřete si nějaký web a první čeho si všimnete jsou barvy, fonty a různá grafika okolo. Následně se na webu snažíte zoirientovat a najít to, pro co jste přišli, a když je to příliš náročné, web opustíte. Nezbytností je snadný pohyb po jednotlivých podstránkách. I z toho důvodu se staly vůdčím trendem jednostránkové weby.

Marek

Mobile design first je fráze, kterou jste už možná slyšeli a poslední dobou platí dvojnásob. Drtivá většina lidí používá při brouzdání webem mobil a je tedy důležité, aby web prioritně fungoval bezchybně na mobilu, desktop je pak druhořadý.

Marek

Za každým profi webem stojí kvalitní obsah. Poutavé a výstižné informace jsou klíčem k úspěšnému webu. Nebojte se poukázat na konkurenční výhody, know how a Vaši přidanou hodnotu.

Marek

SEO. Vytvořte si analýzu klíčových slov. Jen tak dokážete zákazníky organicky přesměrovat na vaše webovky ve vyhledávačích.

Jak na to?
Pokud chcete vytvořit analýzu klíčových slov, existuje několik kroků, které byste měli dodržet.

Prvním krokem je zjistit, o čem budete přesně psát. Poté byste měli zjistit, jaká klíčová slova jsou nejrelevantnější pro váš příspěvek a jaké termíny by se mohly objevit v rámci vašeho tématu. Dále byste měli tyto klíčová slova zpracovat a zkombinovat je tak, aby byly co nejrelevantnější pro váš web a aby byly co nejúčinnější při hledání vašeho webu online.

Je důležité si uvědomit, že analýza klíčových slov není jen o nalezení několika slov, ale také o jejich správném zpracování a kombinování, aby byly co nejúčinnější při hledání vašeho webu online.

Bezplatné nátroje, které musíte znát.

Marek
Fotobanky

Fotobanky

Ačkoli fotobanky vnímám jako provizorní řešení do začátku, je potřeba je zmínit. Moje oblíbenkyně je Pexels, méně známá sestřička Unsplashe. Díky její nižší popularitě nebudete mít na webu stejné fotky jako každý druhý.

Marek
Marek
Ikonky

Ikonky

Zdá se Vám Váš web nudný? Přidejte ikonky. Zde najdete horu ikonek a to kompletně zdarma! FlatIcon, Icons8. Při vybírání ikonek dejte pozor na to, aby byly jednotlivé ikonky ve stejné designové “rodince” a nevymykaly se tak z Vašeho stylu.

Marek
Marek
Web Design

Web Design

Potřebujete si bezplatně vytvořit návrh Vašeho nového supr webu? Figma je ten nástroj, který hledáte. Vše zvládnete bezplatně s intuitivním ovládáním a velmi silnou a oddanou komunitou. Před tím, než s navrhováním webu začnete, přečtěte si níže článek o tom, co na webu nesmí chybět. Necítíte se na tvoření návrhu webu? Udělám ho pro Vás já, stačí ZDE zadat kontaktní údaje a já se Vám ozvu s dalšími kroky.

Marek

Nejčastější chyby na webu

Pro zaslání bonusové obsahu:
Nejčastější chyby na webu, prosím zadejte svůj email.


Otázky na, které musíte znát odpověď před tvorbou webu.

Marek

Když tvoříte web, musíte vědět pro koho ho tvoříte. Podle toho budete tvořit jak vzhled, tak UI webu.

Pokud to jsou mladí lidé se zájmem o ekologii, bude web čistý se zelenými prvky a rostlinami, zkrátka, aby působil moderně a ekologicky, jako Vaše cílová skupina.

Marek

Pokud nevíte, co má být účelem Vašeho webu, nelze ho udělat úspěšným. Je velmi důležité určit si účel předem. Můžete začít s určením jednoduchého účelu, třeba prodej určité služby, a následně můžete účel rozvíjet více do hloubky.

Marek

Tone of voice úzce souvisí s předchozí otázkou. Tedy jakým tónem budete s návštěvníkem mluvit. Hovorově, jako s kamarádem? Nebo formálně, jako s cizím člověkem? Budete používat složitou terminologii, nebo budete vše psát tak, aby tomu rozuměl i laik?

Chci návrh webu zdarma

Pro návrh webu zdarma prosím zadejte následující kontaktní údaje:

Pojďme probrat Vaše podníkání pomocí online schůzky.